top of page

NÖROSİNEMA KİTAP OLDU

image002.jpg

  İnsan beyni ile sinemanın birleştiği yeni bir bilim olan Nörosinema konusundaki yazılan Nörosinema kitabı, uluslararası belgesel filmleriyle ünlü yapımcı ve yönetmen Fehmi Gerçeker tarafından yazıldı.

 

     Bugün; Hollywood filmlerinin yapımında kullanılan Nörosinema’nın tarihsel oluşumunu inceleyen kitap, okuyucuyu beyin, psikoloji, enerji, teknoloji, yapay zeka, sinema, UFO, nöropazarlama ve nörosinema konularında ilginç bir yolculuğa çıkarıyor.

 

     Gerçeker, Jung Instute of New York’ta eğitim alırken New York’taki Bellevue ve Beth İsrail Hasteneleri Psikiyatri   bölümlerinde özel gözlemler yapmıştır.

 

     Nörosinema’da okuyucu Carl Jung’un rehberliğinde; Princeton Üniversite’sinden çıkılan yolculukla; New York’ta açılan ilk “after hours club”den, Senegal’de konuşan ağaca, Keops Piramidi içindeki UFO buluşmasına gidecek, Pigalle’in ünlü Prag’lı “Milo”suyla tanışacaktır.

 

     Diğer yandan, Marilyn Monroe, Arthur Miller, Madonna, Alan Turing, Natalie Portman, Carl Jung, Nicole Kidman gibi ünlü kişilerin psikolojik sırları ilk defa Nörosinema kitabıyla açıklanmaktadır. 

 

        Nörosinema kitabı bu konuda yazılmış olan dünyadaki ilk kitaptır. Kitabın yılın sonunda İngilizce olarak ABD’de yayınlanması planlanmaktadır.

bottom of page